Turizm

İlbak Holding, bünyesinde bulunan otelin marka değerine uygun müşteriye her zaman ilk önceliği veren hizmet anlayışıyla öne çıkmayı amaçlamaktadır.
 

TÜRKİYE'DE TURİZM
 

Turizm, Türkiye ekonomisi içinde oldukça büyük paya sahip başlıca sektörlerden biridir. Türkiye'de sağlık, spor, dinlenme, inanç, kongre, kayak gibi pek çok turizm çeşidi bulunmaktadır.

Bir dünya şehri olan İstanbul, turizm açısından da dünya ülkeleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Bu durum rakamlara da yansımaktadır. Türkiye'deki turizm istatistiklerine bakıldığında 2019 yılı Ocak - Aralık aylarında İstanbul'a gelen yabancı sayısını geçen yıl ile karşılaştırdığımızda %11 oranında artış olduğunu görmekteyiz. 2019 yılı Ocak - Aralık aylarında İstanbul'a 14.906.663 yabancı ziyaretçi gelmiştir.

Kongre turizmi, sektördeki en önemli ve geniş hacimli turizm çeşitlerinden biridir. Dünyadaki turizm gelirinin yaklaşık %20 - %30'luk kısmı kongre turizminden elde edilmektedir. Dünyanın büyük metropolleri arasında önemli bir yeri olan İstanbul'un Kongre Turizmine yönelik ciddi bir potansiyeli bulunmaktadır. Konumu, tarihi, doğal güzellikleri, ulaşım imkanlarının fazlalığı İstanbul'un Türkiye'deki kongre turizminin en yoğun olduğu kentlerden biri olmasını sağlamıştır. İstanbul'un uluslararası bir sanat ve kültür merkezi olması, kültür ve sanat gösterileri ve konferansların şehrin kültürel paletinde yer almasına neden olmuştur. İstanbul, halihazırda 500'den fazla katılımcısı olan kongreler kategorisinde dünyadaki birinci destinasyon konumundadır. Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği'nin (ICCA) yayınladığı rapora göre; Türkiye, dünya etkinlik sıralamasında 37.sırada yer alırken, Avrupa etkinlik sıralamasında ise 20. sırada yer almıştır.
 

GELECEĞE YÖNELİK PLANLAR
 

Turizm sektörüne yatırım yapmaya devam edecek olan İlbak Holding, bünyesinde bulunan otellerin sayısını arttırarak, marka değerine uygun, misafire her zaman ilk önceliği veren hizmet anlayışıyla öne çıkmayı amaçlamaktadır. Gelecek dönemde de turizm alanındaki yatırımlarını arttırarak sektördeki başarısını ve kalitesini sürdürmeye devam etmeyi hedeflemektedir.