Gayrimenkul Sektörü

İlbak Holding, yer aldığı her sektörde olduğu gibi gayrimenkul geliştirme alanında da iddialı!
 

TÜRKİYE'DE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ ve ILBAK HOLDING
 

Nüfus artışından büyük şehirlere olan göçün artmasına, kentsel dönüşüm projelerinden şehirleşme planları içerisindeki çevre düzenlemelerine kadar birçok etken ile gayrımenkul sektörü hızla büyüme göstermektedir.

GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği) 2021 ilk çeyrek raporuna göre; 2020 son çeyrek döneminde konut satışları bir önceki yıla göre %11,2 artmıştır. 2021 ikinci çeyreğinde, birinci çeyreğe kıyasla gayrimenkul güven endeksi %17 yükselmiştir. Gayrimenkul fiyat beklenti endeksi 2021 yılının ikinci çeyreğinde geçen yılın ikinci çeyreğine kıyasla neredeyse iki katına çıkmıştır. Hızlı büyüme oranının ortaya çıkardığı talebi karşılamak için hızlı yapılanmayla birlikte rekabet, kalite, satış sonrası hizmetlerin de büyük farklar yaratabildiği bir sektör haline gelmiştir.

İhtiyaçları doğrultusunda gerek duyulan tesisleri geliştirmede edindiği tecrübe, birikim ve donanım ile İlbak Holding, yer aldığı her sektörde olduğu gibi gayrimentul sektöründe de iddialıdır.

İlbak Holding ayrıca arsa tedariğini, proje yönetimini ve inşaat aşamasını kendi bünyesinde yürüttüğü yeni konut projelerini de hayata geçirmeyi planlamaktadır. 

SEKTÖRDEKİ İLBAK ŞİRKETLERİ
İlbak Yapı