Tarih: 01.01.19

Şimdi Sıra Zen'de Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sektörünün öncü firmalarından olan Büyük Baskı Merkezi'nde sürekli gelişim ve iyileştirme odaklı çalışmalar kapsamında sürdürülen "Şimdi Sıra Zen'de" projesi hız kesmeden devam ediyor.  

Çalışanların yenilikçi fikirleri ile üretimin her aşamasında katılımın teşvik edildiği projede gelen öneriler ve değerlendirme süreçleri periyodik olarak yürütülüyor. 

Bugüne kadar otuzdan fazla proje önerisinin değerlendirildiği Kaizen Projesi'nde proje önerileri proje komitesince değerlendirildi ve Hasan Demir ile Ömer Dokumacı'nın "Ofset Kalıp Tasarrufu ve Eski Boyaların Değerlendirilmesi Projesi" ödüle layık görüldü. 

Ödül alan projede grafik ekip tarafından yapılan çalışma sayesinde 192 kalıp kullanılarak basılması gereken ofset baskı 49 kalıp kullanılarak basılmıştır. Bu sayede ofset kalıp, boya, kağıt kullanımı ile makine ve işçilik alanlarında tasarruf sağlanmıştır. 

19 Ağustos'ta gerçekleştirilen ödül töreninde hayata geçirdikleri proje ile katma değer ve tassarruf elde eden BBM Grafik ekibine, sertifika ve ödülleri Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf İlbak ile Büyük Baskı Merkezi Genel Müdürü Müyesser Berk tarafından verildi.