Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışma Arkadaşlarım,

İlbak olarak kurulduğumuz günden bu yana, bulunduğumuz bütün sektörlerde pazarın önemli bir aktörü olmayı hedeflemekle birlikte, bulunduğumuz sektör için de değer üretmeye çok önem veren bir anlayışla çalışmayı kendimize vazife edindik.

İlbak olarak rekabete açık, müteşebbis olmak, verimlilik ve en önemlisi de sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı olarak çalışmak birinci önceliğimizdir.

Geçtiğimiz dönemde şirketimizin ana faaliyet alanlarından biri haline gelen maden şirketlerimiz, 2010 yılından bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları AR-GE yatırımlarını tamamlamış ve 2016 yılı itibarıyla İlan Madencilik şirketimiz mermer ihracatına başlamıştır. Acacia Maden şirketimiz de 2019 yılı itibariyle bakır konsantre üretim ve ihracatına başlamıştır.

İlk beş yıldızlı otelimiz olan Ramada Plaza By Wyndham İstanbul Tekstilkent, kısa sürede İstanbul'un en iyi iş otelleri arasına girdi.

Medya, bizim İlbak olarak ana faaliyet alanımız olması sebebiyle en çok önem verdiğimiz sektörlerden biridir. Medya sektöründe başta reklam mecra pazarlama olmak üzere, medya planlama ve iletişim de dahil, farklı alanlarda büyümeye devam edeceğiz. Önümüzdeki senelerde medya sektöründe çok daha kapsamlı ve farklı mecralar ile genişlemeye devam ederken, içinde bulunduğumuz belli faaliyet alanlarını da yakın çevremizdeki diğer ülkelere taşıma çalışmalarına da başlamış bulunmaktayız.

Hızlı ama stratejik büyüme sürecimizde, toplum değerlerine, sosyal sorumluluk ilkelerine, etik kurallara ve çevre duyarlılığı faktörlerine daima bağlı kalmayı başarının ilk şartı olarak görüyor ve uygulamaktan taviz vermiyoruz.

Değerlerimiz kapsamında, sadece kazanç odaklı bir çalışma prensibi gütmüyor; hissedarlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızın başarı ve memnuniyetine hassasiyetle özen gösteriyoruz.

Her daim kendini yenileyen ve geliştiren organizasyonumuz dahilindeki paydaşlarımızın mutluluğu için en yalın ve en verimli iş süreçlerini yürüten vizyoner çalışma arkadaşlarımızla yeni başarılara hep beraber imza atacağımıza can-ı gönülden inanıyorum.

Saygılarımla,
Murat İlbak