HAKKIMIZDA

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Açıldı

Tarih: 8.03.2014

Havalimanı projeleri ve işletmeciliği alanında dünyanın lider kuruluşları arasında olan TAV Grubu tarafından gerçekleştirilen Adnan Menderes Havalimanı yeni iç hatlar terminali açıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener'in yanı sıra çok sayıda milletvekili, bürokrat ve siyasetçi katıldı.

DHMİ tarafından 17 Kasım 2011 'de yapılan ihalede en iyi teklifi veren TAV Havalimanları iştiraki TAV Ege , İç Hatlar Terminalinin 2032 sonuna kadar işletme hakkını 610 avro artı KDV karşılığında kazandı. TAV inşaat tarafından hayata geçirilen yeni İç Hatlar Terminali yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alana sahip. Terminalin öne çıkan özellikleri arasında; 64 check-in kontuarı, 40 asansör, 30 yürüyen merdiven ve 666 yürüyen bant, saatte 5 bin bagaj kapasitesi ve 291 bin 267 metrekare toplam inşaat alanı yer alıyor.

Portline yeni açılan Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde de hizmet vermeye ve markaları hedef kitleyle buluşturmaya devam edecek.

Euro.Message madebycat