Tete Albania

Arnavutluk'un en büyük bakır madenlerinden biri…

2011 yılında madencilik sektörüne giren ve hızlı bir büyüme gösteren İlbak Holding, global ve vizyoner bakış açısını devam ettirerek 2000 yılında kurulan, TETE Group'a ait, Arnavutluk Tiran'daki TETE Albania şirketini, 2017 itibarıyla bünyesine katmıştır.

TETE Albania, çok sayıda kültürel benzerliğe sahip ve iyi ilişkiler içerisinde olunan Arnavutluk'un önemli kaynaklarından Spac bakır madeni üzerinden üretimine devam etmektedir. Spac bakır madeni, Arnavutluk'taki Munella bakırından sonra ikinci büyük bakır madeni olma özelliğine sahiptir. Maden 1954 yılında ilk defa faaliyete geçmiş ve 90'lı yıllara kadar Arnavutluk Devleti tarafından işletilmiş ve yaklaşık 3 milyon ton cevher çıkartılmıştır.

Maden, halen yüksek potansiyele sahip geri kazanılabilir rezerve sahiptir. 2017'nin son çeyreğinde sahaya kurulacak fabrika ile birlikte üretim aşamasına geçilecektir.

İnovatif ve modern yöntemlerle üretim ve yönetim tekniklerini uygulayarak dünyada bakır sektörüne kaliteli ürünler sunan TETE Albania, İlbak Holding'in gücü ile çalışmalarını her geçen gün arttırarak başarıyla sürdürmektedir.

İletişim bilgileri

TETE ALBANIA TUNNEL&MINING Sh.A. Rruga ''Sami Frasheri'',
Kompleksi Nobis,
1 st Foor
Tirana / Albania Telefon +355(4) 24 72 000

Web Sitesi http://www.tetealb.com/ Mail Adresi info@tetealb.com

Euro.Message madebycat